You are currently viewing Podziel się… POMYSŁEM! :) odcinek 116

Pamiętacie te słowa?
„Czasem to, co przetrwa, jest lepsze i silniejsze od tego, co było”. Simba
***
„Przeszłość często boli. Można od niej uciekać albo wyciągnąć z niej jakieś wnioski”. Rafiki
***
„Ważne jest, aby zawsze patrzeć, dokąd się zmierza, a nie gdzie się było”. Pumba
***
„Z każdym dniem, nowy spełnia się sen!” Życia krąg
Pamiętaj, kim jesteś”. Mufasa
Oczywiście, to wybrane cytaty z filmu „Król Lew”. Bajki – takie jak ta – są cudowne. Uczą o miłości, przyjaźni i mocy przebaczenia oraz innych wartościach, którymi powinniśmy się kierować w życiu. Jako dzieci uwielbiamy je za ciepło, mądrość i magię disneyowskiego świata; jako dorośli – dostrzegamy w nich coś więcej – refleksję nad prawdziwym życiem.
ODCINEK 116.
zawiedzie nas na zajęcia kreatywne do klas 3a, 3b i 3d, podczas których dzieciaki – pod okiem Pani Agnieszki Hoffmann – stworzyły portrety bajkowych postaci.
Rysowanie bohaterów bajek to świetny odpoczynek dla dzieci oraz „powtórka z dzieciństwa”. Okazało się że w młodszych klasach z powodzeniem sprawdzają się tematy poważne, takie jak pejzaż czy interpretacja znanych dzieł artystów, jak i te dedykowane najmłodszym, czyli postacie z bajek animowanych.
Obejrzyjcie dzieła trzecioklasistów! Naprawdę warto! ❤