You are currently viewing Podziel się… POMYSŁEM! :) odcinek 124

Wśród tylu spraw

Pamiętajcie o ogrodach
Przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa tylko liście
Pamiętajcie o ogrodach
Czy tak trudno być poetą
W żar epoki nie użyczy wam chłodu
Żaden schron żaden beton (…)”
Jonasz Kofta
ODCINEK 124.
poświęcimy właśnie tym szczególnym miejscom – ogrodom, które po lekturze książki „Tajemniczy ogród” stworzyli uczniowie klasy 4a. Na lekcjach języka polskiego, prowadzonych przez Panią Ewę Wiśniewską, czwartoklasiści przystąpili do projektu klasowego „Pamiętajcie o ogrodach…”, którego celem było albo zaprojektowanie własnego zielonego zakątka, albo przygotowanie gry planszowej zatytułowanej „Mój tajemniczy ogród”.
Wygląda na to, że pomysł się spodobał, bo uczniowie poszli jeszcze dalej – powstały gry w Scratch, np. autorstwa Julii K. https://scratch.mit.edu/projects/509682411, a także teatrzyk cieni, ilustrujący wizytę i przeżycia Mary, Dicka i Colina w tajemniczym ogrodzie, przygotowany przez Kubę S.