Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Lato w szkole cz.1

PONIEDZIAŁEK

W pierwszym dniu naszej akcji „Lato w szkole” wybraliśmy się do Pizzerii Gusto Dominium
w Galerii Bonarka, gdzie zapoznaliśmy się ze sposobem wypiekania pizzy, skomponowaliśmy pizzę z ulubionych składników, a następnie ze smakiem zjedliśmy! Po powrocie, dla ochłody, zjedliśmy na deser pyszne lody!

no images were found

 

WTOREK

Dzień rozpoczęliśmy rozgrzewką (także językową) -pośpiewaliśmy po polsku i po angielsku i pobawiliśmy się z wykorzystaniem angielskich słówek.

Następnie odbyliśmy ciekawe zajęcia z robotyki, a po ich zakończeniu wybraliśmy się do Muzeum PRL-u, mieszczącego się w dawnym kinie Światowid. Zwiedziliśmy schrony mieszczące się w podziemiach dawnego kina, gdzie obejrzeliśmy ciekawe eksponaty i zdjęcia oraz poznaliśmy trochę faktów o życiu w PRL-u oraz o Nowej Hucie. Bardzo ciekawym punktem programu była projekcja animacji dla dzieci z okresu PRL-u, takich jak „Reksio”, „Bolek i Lolek”, czy „Miś Kolargol” Ach, aż się łza w oku (nauczycielskim) zakręciła !

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątki-najbardziej popularne w czasach PRL-u zabawki. Każdy mógł wybrać to, co mu się najbardziej spodobało: bierki, pchełki, zośkę lub zestaw do puszczania baniek mydlanych. W tym pełnym atrakcji dniu zdążyliśmy także spędzić godzinę na placu zabaw w drodze do muzeum.

no images were found

ŚRODA

Dzień rozpoczęliśmy od kolejnych zajęć z robotyki. Następnie pobawiliśmy się na placu zabaw, zjedliśmy lody i wyruszyliśmy do Ogrodu Doświadczeń na warsztaty „W poszukiwaniu zaginionej szkatułki”. Zadaniem naszej dzielnej drużyny było odnalezienie za pomocą kompasu oraz  wskazówek pani przewodnik ukrytej w ogrodzie szkatułki. Należało także wykonać szereg różnorodnych zadań podczas poszukiwań. Wyprawa zakończyła się sukcesem-wszystkie zadania zostały wykonane, a szkatułka (pełna słodyczy!) odnaleziona.

no images were found

CZWARTEK

Dzisiaj wybraliśmy się do hali Tauron Arena, gdzie spędziliśmy czas na grach i zajęciach sportowych. Następnie wybraliśmy się na lody, a po powrocie do szkoły czekała na nas wielka niespodzianka-pokaz zwierząt egzotycznych! Mieliśmy okazję obejrzeć (i pogłaskać) żółwia, pytona, boa dusiciela oraz jaszczurkę. Obejrzeliśmy również pająka ptasznika, a także przyglądaliśmy się karmieniu kameleona oraz jaszczurki. Wszyscy byli zachwyceni!

no images were found

PIĄTEK

W dniu dzisiejszym, na zakończenie naszych czerwcowych spotkań, wybraliśmy się do kina na premierę filmu „Gru, Dru i Minionki”. Po obejrzeniu filmu i powrocie do szkoły spędziliśmy nasze ostatnie wspólne chwile na placu zabaw.

no images were found

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze zdrowie

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie