Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Wyprawa nad morze

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 5a, 6a i 7a uczestniczyli wraz z opiekunami w niezwykle atrakcyjnym wyjeździe do Malborka, Trójmiasta i Torunia. Na zbiórce o 00:30 (z wtorku na środę) wszyscy pojawiliśmy się punktualnie i w wyśmienitych humorach. Po przejechaniu kilkuset kilometrów (i prawie 9 godzinach podróży) dotarliśmy do Malborka, gdzie o 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie. Po trwającym prawie 3 godziny spacerze po zamkowych wnętrzach, udaliśmy się pod opieką pana przewodnika do Gdańska. Tam w późnych godzinach popołudniowych rozlokowaliśmy się w pokojach Villi Vrest. Wyjście na zakupy, a potem mecz piłki nożnej w TV dopełniły pierwszy dzień wycieczki. 
W czwartek, 26 kwietnia, po dość wczesnym śniadaniu udaliśmy się do Gdyni, Sopotu i Gdańska. Widok portu, plaża, molo, koncert organowy w Katedrze Oliwskiej, Westerplatte… – te i wiele innych atrakcji na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Tego dnia pogoda na szczęście była nieco bardziej łaskawa niż poprzedniego w Malborku, dzięki czemu nie odczuwaliśmy tak bardzo intensywnego tempa zwiedzania, z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści pana przewodnika, a pokonania 409 schodów na wieżę widokową w Bazylice Mariackiej w Gdańsku prawie nie odczuliśmy. Oczarowani atrakcjami Trójmiasta wróciliśmy na nocleg do naszej willi. 
Ostatni dzień wycieczki poświęciliśmy na przejazd do Torunia – miasta Kopernika i pierników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia Krzywej Wieży. Następnie ruszyliśmy pięknymi uliczkami, przy których aż roiło się od sklepów z piernikami, w stronę toruńskiego Ratusza. Oczywiście czas wolny wykorzystaliśmy na zakup nie tylko pamiątek, ale przede wszystkim – piernikowych słodkości. Około godziny 16:00 wyruszyliśmy w dalszą podróż, której ostatecznym celem był oczywiście Kraków. Na miejscu zbiórki tuż przed 23:00 czekali na nas stęsknieni Rodzice. Pomimo zmęczenia do późnych godzin nocnych dzieliliśmy się z nimi naszymi wrażeniami, a niektórzy z nas odważyli się nawet urządzić rodzinny quiz geograficzno – przyrodniczo – historyczny. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że nie wszyscy Rodzice wyszli z tej konkurencji obronną ręką. Tak czy inaczej – naszą wycieczkę uznaliśmy za szczególnie udaną! Dziękujemy Wam za udział, a kto nie był, niech żałuje.

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

cybernauci unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze baner1a-1-e1515336938364

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie