Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Klub Odkrywców na Świętym Krzyżu

Świętokrzyskie zauroczyło nas do tego stopnia, że postanowiliśmy zorganizować kolejną wyprawę również w te rejony  Naszym celem była tym razem Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej. To wyjątkowe miejsce zwiedziliśmy podczas tematycznego spaceru z przewodnikiem. Poznaliśmy średniowieczne tradycje i legendy, a w krytych strzechą chatach zobaczyliśmy miejsce pracy kowala, szewca, tkaczki, garncarki, zielarki, wikliniarza… Następnie w budynku karczmy wzieliśmy udział w warsztatach garncarskich, z których prace zabraliśmy oczywiście na pamiątkę. Kolejną atrakcją był KULIG, którym dotarliśmy do Klasztoru na Święty Krzyż!!! Po drodze zatrzymaliśmy się na platformie widokowej, by zobaczyć świętokrzyskie gołoborza i podziwiać zimową panoramę okolicy. Stamtąd dotarliśmy na Święty Krzyż, gdzie pod opieką przewodnika zwiedziliśmy kościół, krużganki i kaplicę. Droga powrotna do Huty Szklanej zaplanowana była również w formie kuligu. Po dotarciu do Osady Średniowiecznej ogrzaliśmy się w Izbie Dobrego Smaku. Tam też zjedliśmy obiad  Tak zakończyła się nasza wycieczka i znów pełni wrażeń wróciliśmy do Krakowa.

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

cybernauci unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze baner1a-1-e1515336938364

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie