Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Certyfikat Wielkiego Serca

Już od kilku lat pomagamy zwierzętom w schroniskach.

2012 ROK

Dnia 12.02.2013 roku zakończona została szkolna akcja „Pomóż, Przytul, Pokochaj”, która miała na celu zebranie potrzebnych rzeczy bezdomnym zwierzętom.

Była to już 10 edycja.
Chętni uczniowie przynosili karmę, koce, miski, które zostaną dostarczone do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt na ul. Rybną 3. Każdy uczestnik akcji otrzymał symboliczna nagrodę, a najaktywniejsi zostali obdarowani firmowymi piłkami do koszykówki, siatkówki oraz piłki nożnej. Cieszymy się , że do naszej szkoły chodzą wrażliwi uczniowie . Dziękujemy.

2009 ROK

Już po raz siódmy została zorganizowana akcja pod dobrze nam znanym hasłem „Pomóż, Przytul, Pokochaj”.
W akcji uczestniczyli uczniowie klas 0-VI. Zebrano: kasze, makarony, ryż, konserwy, suchą karmę, odżywki, kocyki, miski. Zebrane pokarmy – ponad 100 kg, dostarczono do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt mieszczącego się
na ulicy Rybnej 3 w Krakowie. Akcją kierowała p. Halina Saładyga.

Początek akcji stanowiła wizyta pracowników Straży Miejskiej, podczas której uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o zwierzęta. Ważnym punktem tej wizyty było zwrócenie uwagi na konieczność utrzymania higieny podczas wyprowadzania swoich podopiecznych na spacer. Dzieci, które posiadają psy, otrzymały specjalne torebki do sprzątania po swoich zwierzętach oraz zostały pouczone, jak należy ich używać.

Nagrodą główną były kamery internetowe, pendrive, bilety do Parku Wodnego oraz smycze, koszulki z nadrukiem hasła „Pomóż, przytul, pokochaj” i wiele innych drobnych gadżetów.

Finał akcji nastąpił 17 grudnia 2009. Podczas uroczystego apelu odbyło się losowanie nagród. Wszystkie dzieci, które wzięły udział, losowały nagrody rzeczowe. Rekordziści w zbiórce to: Bartłomiej, Filip, Nikola i Zuzia z klasy I a, Maja z klasy II b, Gabrysia z klasy IV a, Maciej z klasy V a i Ania z klasy VI a.

Losowanie nagrody głównej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji
jak i sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

cybernauci unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze baner1a-1-e1515336938364

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie