Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

PROJEKT STARS

 

Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Dąbrowskiej zakwalifikowała się do udziału w projekcie STARS, który realizowany jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

 

 

Celem projektu STARS Europe jest:

 • zmniejszenie liczby uczniów odwożonych do szkoły samochodem,
 • zwiększenie liczby uczniów przychodzących do szkoły na piechotę lub przyjeżdżających na rowerze,
 • dostarczenie rodzicom i uczniom informacji różnych sposobów dotarcia do szkoły,
 • poprawa bezpieczeństwa na drogach do i ze szkoły,
 • poprawa zdrowia i samopoczucia dzieci przez ruch,
 • zwiększenie dostępu do szkoły, ze szkoły i między szkołami,
 • zwiększenie niezależności dzieci pod względem transportu.

Istnieje wiele powodów, dla których warto promować w szkole zrównoważone podróżowanie, np:

 • korzyści zdrowotne,
 • korzyści środowiskowe, tj. ograniczenie emisji CO2,
 • bezpieczeństwo ruchu drogowego,
 • bezpieczne otoczenie szkoły z uspokojonym ruchem drogowym,
 • oszczędność,
 • niezależność dzieci

NASZE INICJATYWY 2013/2014

Miasteczko rowerowe

Niedziela, 29 września 2013 roku, z pewnością zostanie na długo w pamięci naszych uczniów, ich rodziców
oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie. Tego dnia na boisku sportowym obok szkoły
odbył się II Festyn Rodzinny, który obfitował w atrakcje dla wszystkich, bez względu na wiek. Festyn był okazją do ogłoszenia informacji o przystąpieniu szkoły do projektu STARS. Jedną z atrakcji było ustawienie na boisku szkolnym mini miasteczka rowerowego. Bardzo nam w tym pomógł przedstawiciel Staży Miejskiej pan Artur Ryś. Goście festynu, którzy przyjechali na rowerach mogli pod czujnym okiem Pana Artura doskonalić swoje umiejętności i wiedzę na temat poruszania się po drodze rowerem. Dla najlepszych były przygotowane drobne upominki.

Cykloedukacja – Ile miejsca zajmują w mieście rower, autobus i samochód?

W grudniu 2013 r.  przedstawiciel programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży pt. „CYKLOEDUKACJA” zawitał między mury naszej szkoły. W ramach współpracy w naszej szkole przeprowadzone zostały bezpłatne zajęcia dla uczniów klas IV – VI. Podczas zajęć prowadzący przekazał naszym uczniom informacje na temat zrównoważonego transportu.

 Plakaty

Przerwa z rowerem

 

Rowerowy zawrót głowy

W piątek, 21 marca br., zaroiło się u nas wiosennie od… rowerów „Przyleciały” i te większe, wysportowane, i te mniejsze – ale gotowe do działania Wśród „gości” boksów szatniowych zauważono nawet kilka okazów z gatunku hulajnóg pospolitych Po trzech lekcjach cierpliwego oczekiwania przydały się w czasie konkurencji sportowych, które zostały zorganizowane na boisku szkolnym w ramach projektu STARS. Wśród wielu atrakcyjnych zmagań odbyły się także pokaz mody rowerowej i sprawdzian wiedzy o budowie roweru. Były też „dwukołowe zmagania słownikowe” oraz projektowanie trasy na wycieczkę rowerową po Krakowie. W akcji „Rowerowy Zawrót Głowy” uczestniczyli uczniowie, wychowawcy i nauczyciele klas 4a, 4b i 5a. Wszyscy udowodnili, że rowery w pełni zawróciły im w głowach, a najlepiej przygotowana do wiosny okazała się klasa 5a Gratulujemy!

Tablica rowerowa

 Spotkanie z serwisantem rowerowym

23 kwietnia gościł w naszej szkole Pan Jan Piątkiewicz ze sklepu rowerowego DOBREROWERY na  os. II Pułku Lotniczego,  który zapoznał uczniów klas 4-6 z tym jak samemu dbać o rower – zmienić dętkę, zamontować błyskawicznie tylne koło, ustawić siodełko, czyli małe ABC rowerzysty.

Cykloakademia – czyli jak jeździć rowerem po mieście

30 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży pt. „CYKLOAKADEMIA” , który przeprowadził z uczniami klas 4 – 6 – uczestnikami Europejskiego Projektu STARS zajęcia na temat „Jak jeździć rowerem po mieście”. Młodzi rowerzyści dowiedzieli się: co to jest kontrapas i jak nim jeździć, poznali rowerowy savoir-vivre, kto ma pierwszeństwo na przejeździe dla rowerów.

„Jak dojadę”

Na lekcjach informatyki uczniowie rozmawiali na temat zrównoważonego transportu. Poznali serwis internetowy „Jakdojade”. Uczyli się z niego korzystać.

 XI Międzyszkolny Konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

Dnia 29 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole XI Międzyszkolny Konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” dla uczniów klas III szkoły podstawowej. Wzięły w nim udział drużyny z 4 szkół. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące znajomości znaków drogowych, zasad bezpiecznego poruszania się, prezentowały swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, a także wykonywały zadania z użyciem 2 typów rowerów. Realizację zadań oceniało jury w składzie: przedstawiciel Straży Miejskiej, przedstawiciele Policji z sekcji ruchu drogowego, higienistka szkolna. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z SP52, drugie SP91, trzecie SP98, czwarte SP129. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy wygranej naszym trzecioklasistom!

Konkurs plastyczny i literacki
W imieniu Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów zapraszam na wernisaż konkursowych prac plastycznych (szprychówki – http://kmr.org.pl/masa-krytyczna/szprychowki/) i literackich, które wykonaliśmy w kwietniu, przed Szkolną Masą Krytyczną. Szczególnie miło będzie nam spotkać autorów tych dzieł.
Termin: 12.06.2014, godz. 18:30
Miejsce: Ambasada Krakowian, ul. Stolarska 6/9
A oto relacja fotograficzna z wernisażu. I niespodzianka – jedna praca z naszej szkoły otrzymała wyróżnienie.

Konkurs fotograficzny „Ja i mój rower”  i akcja „Rowerem do szkoły”

30 maja odbył się apel podsumowujący projekt STARS, który jest realizowany w naszej szkole.  Przypomniano działania jakie realizowano w ramach tego projektu. Ogłoszono też wyniki konkursu fotograficznego.

A oto one:

I miejsce – Gabriela Wójcik

II miejsce – Paweł Mączałowski

III miejsce – Małgorzata Karaś

Wyróżnienia – Zuzanna Kwaśny, Angelika Kucharczyk, Weronika Słupska

W ramach konkursu „Rowerem do szkoły”  zostało nagrodzonych 18 uczniów. A tytuł „Rowerowa Klasa – Klasa OK!” otrzymała klasa 5a.  Zwycięzcom gratulujemy!

INICJATYWY 2014/2015

23 września 2014 roku w Urzędzie Miasta Krakowa wręczono akredytacje szkołom, które wzięły udział w projekcie STARS w roku szkolnym 2013/2014.

Dzięki  uczniom  i nauczycielom zaangażowanym w projekt, nasza szkoła jako jedna z 6 szkół podstawowych
w Krakowie
, uzyskała brązowy certyfikat STARS. W tym roku walczymy o srebrny poziom.

 

3, 2, 1, 0, START – STARS!

9 września, niemal początek roku szkolnego, a my już jesteśmy zakręceni i lekko „skołowani”???!!! Owszem, a wszystko za sprawą miasteczka rowerowego, które powstało u zbiegu ulic Medweckiego i M. Dąbrowskiej w Czyżynach. Uroczystego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Pan Bogusław Kośmider, a uczniowie naszej szkoły mieli okazję pod okiem policjantów przetestować nowy obiekt. Wzięli też udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym i w praktyce musieli zastosować poznane w szkole przepisy. Najlepsi – Zuzanna Kwaśny, Tomasz Obłój i Wiktor Czarnecki – otrzymali „rowerowe” upominki. Gratulujemy!
Wycieczka rowerowa
Dnia 29.09.2014 chętni uczniowie  wybrali się na wycieczkę rowerową do miasteczka rowerowego w Czyżynach. Na miejscu Pani Halina zorganizowała różne zabawy dotyczące bezpiecznego zachowania i poruszania się w ruchu drogowym. Wszystkie dzieci bardzo dobrze jeździły na rowerach i hulajnogach, wspaniale rozpoznawały i rysowały znaki drogowe. Świetnie radziły sobie z różnymi zadaniami konkursowymi. Na zakończenie wycieczki uczestnicy otrzymali odblaski i pamiątkowe dyplomy. Zwartą kolumną rowerową cała grupa w świetnych humorach wróciła z wycieczki.
Bezpieczny rower
11 października nasi uczniowie wzięli udział w akcji „Bezpieczny rower” z udziałem polskiego kolarza szosowego, Rafała Majki w miasteczku rowerowym w Czyżynach, zorganizowaną przez Dzielnicę XIV, Stowarzyszenie „Tak, Kraków!” i Oddział III Nowa Huta Straży Miejskiej. Mistrz-Rafał Majka opowiadał młodzieży o początkach swojej kariery, mówił o znaczeniu sportu w życiu człowieka, rozdał dziesiątki autografów. W programie m.in. rowerowy konkurs szkół czyżyńskich o puchar przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierza Barczyka (jury: Rafał Majka, Ireneusz Raś, Kazimierz Barczyk, Wojciech Krzysztonek, Artur Ryś) oraz konkurs wiedzy z nagrodami o przepisach drogowych w zakresie jazdy na rowerze.
Zespoły z SP 52 zajęły I. i III. miejsce w konkursie drużynowym, tytuł NAJLEPSZEGO ROWERZYSTY powędrował do naszego piątoklasisty – Bartka Górki, a w konkursie indywidualnym wygrał nasz uczeń z kl. 4 – Kasper Rudak GRATULUJEMY!

Konkurs – Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Udział wzięły 3 drużyny mieszane w skład których wchodzili uczniowie z klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych zaś uczniowie z zerówki i klas pierwszych oraz starsi koledzy obserwowali zmagania zawodników. Przewodniczącym jury był pan Artur Ryś, strażnik miejski, a uczestnikiem jury była pani higienistka. Uczniowie wykonywali wiele interesujących zadań, w których musieli wykazać się wiedzą o ruchu drogowym a także umiejętnością współpracy. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, a także znajomością części roweru. Wszystkim dzieciom podobały się konkurencje. Zawodnicy bardzo się starali. Na zakończenie konkursu otrzymali nagrody w postaci dyplomów oraz czekolad.Nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego i zostały  rozdane nagrody wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Cykloedukacja – Ile miejsca zajmują w mieście rower, autobus i samochód?

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas 4 – 6 brali udział w programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży pt. „CYKLOEDUKACJA”.  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym do projektu dołączyli uczniowie kolejnych klas, dla których 21 listopada zorganizowane zostały warsztaty podczas, których prowadzący przekazał naszym uczniom informacje na temat zrównoważonego transportu.

EkoRower

W styczniu 2015 r. w ramach realizowanego w naszej szkole międzynarodowego projektu STARS, odbył się konkurs „EkoRower”. Zadanie uczniów polegało na samodzielnym wykonaniu dowolnego rozmiaru roweru z wykorzystaniem materiałów recyklingowych (plastikowych, papierowych, metalowych, aluminiowych ect.).  Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i zaangażowaniem w tworzeniu swoich modeli rowerowych. Wyboru najciekawszych prac dokonali Babcie i Dziadkowie naszych uczniów podczas uroczystych spotkań z okazji Dni Babci i Dziadka

I miejsce:

Karol Cichor i Maksymilian Godula

II miejsce:

Mateusz Jaworek, Kamil Machaj i Kacper Kordecki

III miejsce:

Gabriela Wójcik i Zuzanna Kwaśny

IV miejsce:

Kacper Proń i Bartosz Sierant

 Serdecznie gratuluję!!!

  Joanna Kwaśny

Tablica rowerowa

Konkurs plastyczny

W styczniu 2015 r. w ramach realizowanego w naszej szkole międzynarodowego projektu STARS, odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3 pt. „Bajkowy rower”.  Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią. Powstały niezwykłe prace. Wyboru najciekawszych prac dokonali nasi  przyszli uczniowie i ich rodzice podczas Dnia Otwartego Szkoły.

A oto wyniki:

I miejsce

Tymoteusz Warwas Ia

II miejsce

Aleksandra Śliwa Ia

III miejsce

Anna Matysia IIa

IV miejsce

Marcin Słupski Ia

Wyróżnienie

Michał Tobiasz IIa

Prace wyróżnione przez nauczycieli:

Marcin Konecki IIIa

Mateusz Zięba IIIa

Gabriela Jaworska IIIa

Damian Kułaga IIIa

Paulina Dulny IIIa

Malowanie koszulek

10 marca odbył się konkurs malowania koszulek rowerowych. Farby i pędzle dostarczył nam koordynator projektu STARS.
Wykonane malunki – wg przygotowanych wcześniej projektów – były bardzo ciekawe i pomysłowe, więc jury ma spory dylemat kogo nagrodzić.

Oto wyniki:

I miejsce

Natalia Kułaga VIa

II miejsce

Bartosz Sierant IVa

III miejsce

Wiktoria Szumiec IVa

Natalia Sikora IVa

Angelika Kucharczyk VIa

Wyróżnienie

Kamila Jaworska IVa

Patrycja Traczyk VIa

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

Wszystkich zwolenników jazdy na rowerze zapraszamy do udziału w Szkolnym Masowym Przejeździe Rowerowym (w ramach projektu STARS). Spotykamy się w sobotę, 25 kwietnia br., o godz. 10:45 przed szkołą.
Startujemy o godz. 11:00 sprzed szkoły, a o godz. 12:00 wyruszymy w dalszą trasę z Rynku Głównego.

W planie konkursy na:

 • najlepsze grupowe przebranie (stroje w kolorze zielonym),
 • szkołę, która przybędzie najliczniej.

A oto trasa:
Rynek Główny – Sławkowska – Basztowa – Krowoderska – Szlak – tunel św. Rafała Kalinowskiego – Lubomirskiego – Rondo Mogilskie – Powstania Warszawskiego – Rondo Grzegórzeckie – Dietla – Krakowska – Podgórska – kładka Bernatka – Nadwiślańska – Zabłocie – Most Kotlarski – Kotlarska – Rondo Grzegórzeckie – Al. Pokoju – Lema – Tauron Arena Kraków

Zapraszamy uczniów z rodzinami i całą społeczność szkoły!!!
Zapisy u pani Joanny Kwaśny i pani pedagog – Ewy Leśniak.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy już za nami.

Dzisiaj, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu STARS, uczestniczyliśmy w Szkolnym Masowym Przejeździe Rowerowym. Przed godziną 11 wyjechaliśmy sprzed szkoły, aby tuż przed południem dotrzeć na krakowski Rynek. Tam po chwili odpoczynku z ogromną dumą odebraliśmy nagrody dla dwóch uczniów naszej szkoły. Laureatem konkursu na opowiadanie „Miasto przyszłości” okazał się Karol Cichor z klasy 6a, a za wypracowanie „Moje przygody w drodze do szkoły na rowerze” laury zebrał Szymon Poliwka z klasy 5a. Serdecznie gratulujemy! Do życzeń dalszych sukcesów literackich dołącza się polonistka – nauczycielka laureatów – pani Ewa Wiśniewska 😉

A z grupą rowerzystów kolejne kilometry dzielnie pokonywały panie Agnieszka Słupska i Joanna Kwaśny. Część trasy towarzyszyły nam panie Ewa Leśniak i Danuta Niziołek. Wielkie podziękowania dla wszystkich uczniów i ich rodziców. Razem było nas 40 osób.

Nie zapominajmy, że na Rynku oczekiwała na rowerzystów m. in. Pani Dyrektor – Wiesława Maczek-Hurlak oraz Pani Ewa Wiśniewska:-)

 

INICJATYWY 2015/2016

25 września 2015 roku w Urzędzie Miasta Krakowa wręczono akredytacje szkołom, które wzięły udział w projekcie STARS w roku szkolnym 2014/2015.

Dzięki  uczniom  i nauczycielom zaangażowanym w projekt, nasza szkoła jako jedna z 5 szkół podstawowych
w Krakowie
, uzyskała srebrny certyfikat STARS. W tym roku walczymy o złoty poziom.

Wizyta Strażników Miejskich w świetlicy

Startujemy już po raz trzeci!

9 września (dokładnie w dzień imienin miesiąca), na dzieciaki spędzające popołudnie w szkolnej świetlicy, czekała niespodzianka. Strażnicy Miejscy zorganizowali konkurs dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
6 drużyn walczyło dzielnie. Dzieciaki z wypiekami na twarzy rozwiązywały zadania. Przychodzący
po swoje pociechy rodzice, cierpliwie czekali na zakończenie konkursu.  Emocje były wielkie. Wszyscy zostali nagrodzeni. Szczęśliwe dzieciaki wracały do domu z piłkami, paletkami, kamizelkami odblaskowymi i innymi drobiazgami.
Gratulujemy dzieciom, dziękujemy Strażnikom Miejskim za fantastyczną zabawę.

Szkoła Młodych Ratowników

16 września odbyły się w naszej szkole zajęcia mające na celu uświadomienie wszystkim uczniom, jak ważna jest umiejętność udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy. Trudnej sztuki ratowania ludzkiego życia uczyła instruktorka pani Katarzyna Szoch – Jędrys wraz z wolontariuszami. Projekt nosi nazwę SZKOŁA MŁODYCH RATOWNIKÓW.

Każdy uczestnik odbył 3 – godzinne szkolenie (połączone z ćwiczeniami na fantomie i z użyciem defibrylatora AED), w trakcie którego nabyli następujące wiadomości i umiejętności:

 1. W ramach części teoretycznej:
  • rozpoznanie potencjalnych źródeł zagrożenia,
  • przyczyny utraty przytomności,
  • najczęstsze przyczyny zatrzymania krążenia,
  • kiedy i jak wzywać pomoc,
  • znaczenie właściwej objętości oddechów ratowniczych i czas ich trwania,
  • znaczenie prawidłowego ułożenia rąk na mostku podczas uciskania klatki piersiowej,
  • stosunek uciśnięć klatki piersiowej do oddechów ratowniczych,
  • postępowanie w przypadkach silnych krwawień,
  • postępowanie w przypadkach wypadków komunikacyjnych,
  • postępowanie w przypadkach zwichnięć i złamań.
 2. W ramach części praktycznej:
  • prawidłowa i samodzielna ocena stanu osoby nieprzytomnej,
  • prawidłowa i samodzielna ocena sytuacji zagrożenia życia oraz odpowiednia na nią reakcja,
  • poprawne, samodzielne wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w pozorowanym zdarzeniu na fantomie resuscytacyjnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji,
  • układanie poszkodowanego nieprzytomnego, lecz oddychającego w pozycji bezpiecznej.

Umiejętności zdobyte na kursie – pierwsza pomoc w sytuacjach zagrożenia pozwolą osobie przeszkolonej podjąć szybką i zdecydowaną akcję ratunkową, która zwiększa szanse na przeżycie poszkodowanego.

 

Kilkugodzinne zajęcia odbyli uczniowie klas szóstych

no images were found

Spotkanie z policjantami w klasie pierwszej

W dniu 20.10.2015 w Szkole Podstawowej nr 52, odbyło się spotkanie z sierż. szt. Beata Wcisło z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie.

Funkcjonariusz Policji przeprowadził prelekcje mające na celu zapoznanie dzieci z sytuacjami i zachowaniem stanowiącym zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Dzieci dowiedziały się o:

 • właściwym zachowaniu w sytuacjach zagrożeń- w domu, przedszkolu i na ulicy,
 • bezpieczeństwie w ruchu drogowym, poznanie podstawowych zasad ruchu drogowego, znaków i sygnalizacji świetlnej,
 • bezpieczeństwie dziecka w kontaktach z osobami obcymi,
 • czy pies musi ugryźć, rola zwierząt w naszym życiu.

DR ALBIN, mobilny lekarz rowerów – spotkanie

17 listopada, w ramach programu STARS, odbyły się w naszej szkole warsztaty z zakresu serwisowania rowerów. Warsztaty te, dla uczniów klas IV, V i VI, prowadził doświadczony serwisant DR ALBIN, mobilny lekarz rowerów. Przyjechał do nas ,,karetką pogotowia” dla rowerów.
Na początku uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać i konserwować rower. W dalszej części omówione zostały podstawowe zasady zmiany przebitego koła, uczniowie dowiedzieli się również jak smarować łańcuch, jak konserwować hamulce oraz poznali różne typy rowerów. Ostatnia część warsztatów polegała na praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy – chętni uczniowie mogli samodzielnie założyć dętkę i napompować koło.
Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie w ramach STARS z zakresu cykloedukacji, które poprowadzi Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.

Cykloedukacja 2015 r

.23 i 25 listopada 2015 r., w ramach projektu STARS w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 4-6 i klas 2-3 pod nazwą CYKLOEDUKACJA. W ramach tego spotkania zostały omówione zasady związane z bezpiecznym i prawidłowym sposobem przemieszczania się rowerem po Krakowie. Uczniowie dowiedzieli się co to są kontrapasy i jak z nich korzystać, kiedy rowerzyści mogą korzystać z chodników, jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru i rowerzysty, aby w bezpieczny sposób mógł poruszać się po mieście. Na pytania uczniów starała się odpowiedzieć doradca projektu STARS p. Anna Pogłódek  ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, za co serdecznie dziękujemy.

Moda na odblaski w klasach 0-3

Dnia 16.03.16r. odbył się pokaz mody odblaskowej. Pomysł cieszył się wśród uczniów dużym powodzeniem. W zabawie wzięli udział uczniowie klas 0-3. Dzieci zaprezentowały pięknie, kolorowe, pomysłowe stroje. Na szczególną uwagę zasłużyły stroje zaproponowane przez uczniów: 1 miejsce DAWID KASZA – klasa 0, JULIA MAREK – klasa 1a, 2 miejsce JAKUB URBAŃSKI – klasa 2c, 3 miejsce URSZULA PIĘCIORAK – klasa 2b. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie zostały nagrodzone. Zapraszamy do dalszej zabawy. Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: M.Wójcik-Koza, H.Saładyga.

EKO-ROWER

Wiosenny, Rowerowy Zawrót Głowy

Test BRD

Szkolenie z przepisów ruchu drogowego dla uczniów z klasy 4 i 5.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

Dziś uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Masowym Przejeździe Rowerowym. Dziękujemy wszystkim za obecność! Dzięki tak dużej grupie uczestników Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie zajęła 3. miejsce (w kategorii ilość uczestników)

INICJATYWY 2016/2017

20 września 2016 roku w Urzędzie Miasta Krakowa wręczono akredytacje szkołom, które wzięły udział w projekcie STARS w roku szkolnym 2015/2016.

Dzięki  uczniom  i nauczycielom zaangażowanym w projekt, nasza szkoła jako jedna z 5 szkół podstawowych
w Krakowie
, uzyskała Złoty Certyfikat STARS. Na tym nie poprzestajemy. Projekt STARS w naszej szkole trwa nadal. Już 18 października uczniowie klas trzecich i czwartej spotkają się na Cykloedukacji.

Bądź widoczny na drodze

Dnia 23.09 2016r uczniowie klas 4-6 byli  uczestnikami spotkania poświęconego tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach realizowanej w szkole akcji Szkoła odblaskowa. Gośćmi byli pierwszoklasiści, oraz dzieci z zerówki, którzy mieli możliwość zobaczenia jak starsi koledzy radzili sobie z różnymi zadaniami do wykonania. Były to zadania, w których należało wykazać się: refleksem, spostrzegawczością, wyobraźnią, wiedzą, a więc tym co jest między innymi potrzebne, aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Bezpiecznie na pasach

W czwartek 22 września 2016 r. klasa 1b pod opieką wychowawczyni p. J.Kwaśny uczyła się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. podczas spaceru po okolicy dzieci poznały wiele znaków drogowych oraz zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – konkurs
plastyczny

Uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali plakaty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym i wykorzystanie odblasków.

07.10.2016r. odbył się w naszej szkole apel klas 0-3, na którym zostali ogłoszeni zwycięzcy  konkursu plastycznego pod tytułem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Rudy – 2A, II miejsce – Weronika Książek – 3C, III miejsce – Julia Metner – 2A. Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Kobielska – 2A, Dawid Rudnik – 2A oraz Mateusz Gamrot – 3C. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

no images were found

Cykloedukacja 2016

18 października 2016 r., w ramach projektu STARS w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 4 i klas 3 pod nazwą CYKLOEDUKACJA. W ramach tego spotkania zostały omówione zasady związane z bezpiecznym i prawidłowym sposobem przemieszczania się rowerem po Krakowie. Uczniowie dowiedzieli się co to są kontrapasy i jak z nich korzystać, kiedy rowerzyści mogą korzystać z chodników, jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru i rowerzysty, aby w bezpieczny sposób mógł poruszać się po mieście. Na pytania uczniów starała się odpowiedzieć doradca projektu STARS p. Anna Łachowska  ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, za co serdecznie dziękujemy.

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze zdrowie

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie