Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Odblaskowa Szkoła

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Staramy się nie tylko uczyć, ale również dbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych w drodze do i ze szkoły. Pragniemy wdrożyć uczniów do korzystania z elementów odblaskowych oraz promować wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym. Naczelnym hasłem w naszej szkole jest: „Szkoła odblaskowa to szkoła odlotowa!”
 
ROK 2019/2020
 

Dnia 1 X w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie klas 2 wzięli udział w wielkim malowaniu znaków drogowych.  Na dużych arkuszach papieru, rozwieszonych na zewnętrznej elewacji szkoły, uczniowie farbami malowali znaki drogowe. Wydarzenie to miało na celu utrwalenie znajomości przepisów drogowych, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i do domu.

 
ROK 2015/2016
 
Dnia 16.03.16r. odbył się II etap projektu „Odblaskowa Szkoła” pod hasłem „Moda Odblaskowa”. Pomysł prezentacji mody odblaskowej cieszył się wśród uczniów dużym powodzeniem. W zabawie wzięli udział uczniowie klas 0-3. Dzieci zaprezentowały pięknie, kolorowe, pomysłowe stroje. Na szczególną uwagę zasłużyły stroje zaproponowane przez uczniów: 1 miejsce DAWID KASZA – klasa 0, JULIA MAREK – klasa 1a, 2 miejsce JAKUB URBAŃSKI – klasa 2c, 3 miejsce URSZULA PIĘCIORAK – klasa 2b. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie zostały nagrodzone. Zapraszamy do dalszej zabawy. Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: M.Wójcik-Koza, H.Saładyga.
 
ROK 2014/2015
16.09.2014 został zorganizowany uroczysty apel dla uczniów klas I-III naszej szkoły w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Podczas apelu uczniowie klas II i III zaprezentowali piosenki o związane z ruchem drogowym, a pierwszaki pięknie wyrecytowały ułożone wspólnie z paniami rymowanki promujące odblaski.
 
 Klasa I a    Klasa I b Klasa I c
Noszę odblaski
bo jest bezpiecznie
widać mnie 
z daleka skutecznie!
I do szkoły i ze szkoły
odblask noszę,
bo wypadków
nie znoszę!
Odblaski mamy
do tornistrów
je przypinamy
i wypadków unikamy!
 
Następnie wszyscy uczniowie klas I otrzymali od swoich wychowawczyń kamizelki odblaskowe, w których będą przychodzili do szkoły i wracali z niej, a także będą mogli korzystać z nich w innych sytuacjach gdy będą uczestnikami ruchu drogowego.
 
 
Dnia 18.09.2014 r. w ramach konkursu „Szkoła Odblaskowa” odbyło się  spotkanie strażnika miejskiego z uczniami klas IV i V. Zostały omówione i przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
 
W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo ! Staramy się od najmłodszych lat pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Rozmawiamy o tym, układamy wierszyki, wykonujemy gazetki. A oto  gazetki przygotowane przez uczniów klas młodszych.
 
W środę 18 września 2014 r. klasa 1c pod opieką wychowawczyni p. M. Kiełpińskiej uczyła się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. W „Miasteczku rowerowym” dzieci poznały wiele znaków drogowych oraz zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
Dnia 29.09.2014 chętni uczniowie z klas II i III wybrali się na wycieczkę rowerową do miasteczka rowerowego w Czyżynach. Na miejscu Pani Halina zorganizowała różne zabawy dotyczące bezpiecznego zachowania i poruszania się w ruchu drogowym. Wszystkie dzieci bardzo dobrze jeździły na rowerach i hulajnogach, wspaniale rozpoznawały i rysowały znaki drogowe. Świetnie radziły sobie z różnymi zadaniami konkursowymi. Na zakończenie wycieczki uczestnicy otrzymali odblaski i pamiątkowe dyplomy. Zwartą kolumną rowerową cała grupa w świetnych humorach wróciła z wycieczki.
 
Udział wzięły 3 drużyny mieszane w skład których wchodzili uczniowie z klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych zaś uczniowie z zerówki i klas pierwszych obserwowali zmagania zawodników. Przewodniczącym jury był pan Artur Ryś, strażnik miejski , a uczestnikiem jury była pani higienistka. Uczniowie wykonywali wiele interesujących zadań, w których musieli wykazać się wiedzą o ruchu drogowym a także umiejętnością współpracy. Między innymi mieli za zadanie przypiąć sylwety policjanta na tablicy, ułożenie rymowanki z sylab np. tej treści: “Różne odblaski mamy, zawsze je zakładamy i wypadków unikamy”. Poza tym dzieci musiały wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, a także znajomością części roweru. Wszystkim dzieciom podobały się konkurencje. Zawodnicy bardzo się starali. Na zakończenie konkursu otrzymali nagrody w postaci dyplomów oraz czekolad.Nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego i zostały  rozdane nagrody wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
 

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

cybernauci unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze baner1a-1-e1515336938364

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie