Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Bezpieczny Internet

Cyberbezpieczni

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodziliśmy 9 lutego, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Cyberbezpieczni”. Finał jej odbył się 25 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie w Sieci organizowanym przez Fundację Szkoła Medialna pod patronatem Fundacji Dzieci Niczyje, Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Radia Kraków I TVP Kraków. Rywalizacja była zorganizowana w formie interaktywnego quizu. Uczniowie mieli okazję utrwalić informacje związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Akcja zakończyła się otrzymaniem Certyfikatu Szkoły Cyberbezpiecznej.

no images were found

 Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

9 lutego w kilkudziesięciu krajach na całym świecie obchodzony jest . Tegoroczne wydarzenie, organizowane pod hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”  ma zwrócić uwagę na rolę każdego użGolden Goose Schuhe Sale ytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. Każdy Adidas Eqt Racer 2.0 Review internauta ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
W obchody DBI włącza się również Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie. Uczniowie młodszych klas poznali drużynę Sieciaków, która przekazała zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w zajęciach poświęconych cyberprzemocy. Zapoznali się ze specyfiką cyberprzemocy i jej możliwymi konsekwencjami (zarówno dla ofiar, jak i sprawców) oraz metodami rozwiązywania sytuacji związanych z cyberprzemocą. Na zakończenie zajęć powstały plakaty pod hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”

no images were found

Darmowy kurs online

Darmowa platforma e-learningowa powstała w ramach projektu „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”. W jej skład wchodzi pakiet kursów, z których dowiemy się m.in.:

– jakie są zagrożenia i dobrodziejstwa internetu,
– co dzieje się w głowie dziecka w wieku wczesnoszkolnym,
– dlaczego gry komputerowe uzależniają,
– jak monitorować dostęp do internetu na komputerze, tablecie czy telefonie komórkowym,
– jakie zasady warto wpoić dziecku, zanim na dobre wsiąknie w cyberprzestrzeń.

Udział w szkoleniu online ‚Akademia Bezpiecznego Internetu’ jest bezpłatny. Wystarczy tylko zarejestrować się i postępować zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami.

Aby rozpocząć szkolenie wejdź na:

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

cybernauci unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze baner1a-1-e1515336938364

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie