Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Konkursy

 ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Wyniki:

BARWY JESIENI -  Wojewódzki Konkurs Plastyczny

I  miejsce – Julia Czechowicz (4a)

III miejsce – Patrycja Traczyk (6a)

FAMOUS LANDMARKS OF ENGLISH SPEAKING COUNTRIES 3-10-2014
Konkurs plastyczny pt. ‘Famous landmarks of English speaking countries’ rozstrzygnięty! Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali wiele ciekawych prac. A oto wyniki:
I miejsce Paweł Mączałowski z kl. VIa
II miejsce ex aequo Michał Metner z kl. Va i Kamil Machaj z kl.5b
III miejsce ex aequo Jakub Kmiecik z kl. Vb i Daniel Szarek z kl. Va
Wyróżnienia:
Mateusz Jaworek z kl. Vb
Dominika Świerk z kl. Vb
Kamila Jaworska z kl. IVa
Zuzanna Kwaśny z kl. VIa
Julia Czechowicz z kl. IVa

IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - 26.09.2014r.
Egzamin z tabliczki mnożenia pomyślnie zdali i otrzymali tytułu MT EXPERTA następujący uczniowie:
Klasa IV
Czechowicz Julia, Marcisz Piotr, Słupska Weronika, Szczęśniak Patryk, Szumiec Wiktoria
Klasa Va
Cholewa Kamil, Goliszek Gabriela, Górka Bartłomiej, Mietła Jakub, Niemiec Amelia, Nowosad Weronika
Klasa Vb
Grabowski Patryk, Miśtak Wiktoria, Walkowicz Agnieszka
Klasa VI
Cichor Karol, Figiel Klaudia, Karaś Małgorzata, Zachara Nikola

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 ROK SZKOLNY 2013/2014


Wyniki:

PANGEA – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Uczniowie klasy 6B Katarzyna Trepka i Patryk Jobczyk zdobyli tytuł laureata I etapu,

  „CZY ZNASZ JĘZYK OJCZYSTY?” – Szkolny Konkurs  Językowy

„MÓJ FANTASTYCZNY ŚWIAT”Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Uczniów Klas Trzecich

Kinga Luciak i Weronika Słupska finalistki konkursu czytelniczego.

„O ZŁOTE PIÓRO”- Szkolny Konkurs Literacki

ZDOBYWCĄ ZŁOTEGO PIÓRA został KAROL CICHOR z kl. 5a („W duszy grają mi święta”).

 Drugie miejsce (ex aequo) zajęły Zuzanna Kwaśny z 5a  („Zegar z kukułką”) i Gabriela Wójcik z 5a („Złotowłosy  Aniołek”).
Trzecie miejsce (również ex aequo) przypadło Weronice Rut z 6a („Świąteczna noc”) oraz Patrykowi Jobczykowi z 6b („Mój pamiętnik”).

Wyróżnienia  otrzymali:
* Angelika Kucharczyk  5a („Pamiętnik Tolci”),
* Emilia Tkaczyk 5a („Spełnione marzenia”),
* Artur Pajor 6b („Opowieść bożonarodzeniowa”).

OZDOBY CHOINKOWE – Ogólnopolski Konkurs dla przedszkoli i szkół podstawowych

KATEGORIA  3 – 4 LATA

I MIEJSCE

Kamila  Kołaczyk, Przedszkole Publiczne nr 3, w Wieprzu

II MIEJSCE

Anna Pitala, Przedszkole Samorządowe nr 185 w Krakowie  „Słoneczko”

Antoś Gierlacki, Przedszkole Samorządowe nr 131 w Krakowie „Stokrotka”

III MIEJSCE

 Karolina Giel,  Akademia Radosnego Malucha w Tychach

WYRÓŻNIENIA

Zofia Błesznowska, Przedszkole Prywatne  „Smyk” w Piasecznie

Kacper Szwed, Przedszkole Publiczne w Ustroniu Morskim

Jakub Migdałek, Przedszkole Publiczne nr 3 w Wieprzu

Małgorzata Sokołowska, Społeczna Szkoła Podstawowa w Droszkowie

Julia Krawczyk, Przedszkole Publiczne nr 3 w Wieprzu

Julia Miler, Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie

Larysa Dworczak, Przedszkole „Kolorowe Kredki” w Płocku

Aleksandra Kędzierawska, Przedszkole Samorządowe w Lubyczy Królewskiej

 

KATEGORIA  4 -  5  LAT

I MIEJSCE

Bartłomiej Hołuj, Przedszkole Sióstr Kanoniczek Ducha Św. W Krakowie

II MIEJSCE

Maciej Musiał, Przedszkole Samorządowe nr 131 w Krakowie „Stokrotka

III MIEJSCE

 Dawid Zawartka, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Proszowicach

Tomasz Kolasiński, Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie

WYRÓŻNIENIA

Karina Płachcińska, Przedszkole nr 1 w Stalowej Woli

Julia Juszczak, Samorządowe Przedszkole nr 185 w Krakowie  „Słoneczko”

Kinga Ranosz, Samorządowe Przedszkole nr 182 w Krakowie  „Żródełko”

Dorian Nowak, Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie

Aniela Leńczowska, Samorządowe Przedszkole nr 187 w Krakowie

Julia Dudek, Publiczne Przedszkole w Szerzynach

Justyna Iwańczyk, Szkoła Podstawowa w Cholerzynie z filią w Mnikowie
 

KATEGORIA  KLASY  1-3

I MIEJSCE

Aleksandra Bożek, Szkoła Podstawowa nr 53 w Krakowie

II MIEJSCE

Wiktoria Ułanek, Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie

Helena Makowska, Szkoła Podstawowa nr 53 w Krakowie

III MIEJSCE

Paulina Budzowska, Szkoła Podstawowa nr 111 w Krakowie

Dawid Bachnacki, Szkoła Podstawowa nr 3 w Przeworsku

WYRÓŻNIENIA

Kacper Proń, Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie

Julia i Filipek Łukasik, Szkoła Podstawowa  w Komornikach

Amelia Bogdańska, Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie

Amelia Strzępek, Centrum Kultury Browar B we Włocławku

Natalia Szewczyk, Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie

Dawid Biernacik, Szkoła Podstawowa nr 111 w Krakowie

 

KATEGORIA  KLASY 4- 6

I MIEJSCE

Patryk Jobczyk, Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie

II MIEJSCE

Mateusz Trzaska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Krakowie

III MIEJSCE

Radosław Abramek, Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Michał Urbaniak, Szkoła Podstawowa nr 107 w Krakowie

WYRÓŻNIENIA

Agnieszka Feuer,  Szkoła Podstawowa nr 107 w Krakowie

Emilia Cebula, Szkoła Podstawowa nr 107 w Krakowie

Sara Echary, Szkoła Podstawowa nr 107 w Krakowie

Kinga Ziemnik, Zespół Szkół w Trzetrzewinie

Anna Zawadzka, Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Sylwia Macieja, Centrum Kultury Browar B we Włocławku

Maciej Topa, Szkoła Podstawowa nr 107 w Krakowie

Natalia Krawczyk, Szkoła Podstawowa im. F. Kamińskiego w Maciejowie Starym

„ŚWIATŁO” – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Kamila Jaworska zdobyła 2. miejsce, zaś dzieła Wiktorii Nurkowskiej (4b) oraz Bartłomieja Jóźwika (6a) zostały wyróżnione kwalifikacją do wystawy.

 „CZYŻYNY – MOJA MAŁA OJCZYZNA” – Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

Paweł Mączałowski(5a), Zuzia Kwatera (6a), Kasia Szafraniec (6a) i Natalia Toporska (6a) zostali laureatami konkursu plastycznego „Czyżyny – moja mała Ojczyzna” zorganizowanego przez Radę Dzielnicy XIV oraz SP 155.
Paweł Mączałowski zajął 1. miejsce, zaś dziewczyny z klasy 6a – Zuzia Kwatera, Kasia Szafraniec i Natalia Toporska- za swą makietę uplasowały się na 2. miejscu.

„PTASI BUFET” – konkurs na najładniejszy karmnik dla ptaków zorganizowany przez Ogród „Zielono Mi”

KONKURS WIEDZY o OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ

Awans do finału w Międzyszkolnym Konkursie o Ochronie Przeciwpożarowej organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej i Szkołę Aspirantów PSP. Szkołę reprezentowała Natalia Bugaj z klasy 4b.

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Awans do finału  Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt. Szkołę reprezentowały: Dominika Malada, Klaudia Juruś, Natalia Toporska, Zuzanna Kwatera, Agata Nowak i Katarzyna Szafraniec uczennice klas 6
(Podopieczne mgr Tomasza Grabskieg)

GRY I ZABAWY W JĘZYKU ANGIELSKIM  – Międzyszkolny Konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 82 w Krakowie.

MÓJ CZARODZIEJSKI ZWIERZAK - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Klaudia Figiel – zdobyła wyróżnienie

SŁONECZNA INTEGRACJA – Gra Miejska

2. miejsce  - J. Sikora, J, Ziółkowska, K.Głowa, G.Durmała, A.Nowak i W. Szafraniec (pod opieką p. Katarzyny Kowalczyk)

3. miejsce – N. Kruszec, D. Sokół, H. Figura, P. Lech, A. Pajor i P. Jobczyk (pod opieką p. Hanny Krawczyk)

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM – XI Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas III szkoły podstawowej.

Pierwsze miejsce dla drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 52

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze zdrowie

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie